0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی آویز

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی آویز چیست و چه کاربردی دارد : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازوی آویز به دسته ای از ترازوهای دیجیتال و مکانیکی گفته می شود که برای وزن کردن اجسام به صورت معلق (از یک موقعیت ثابت) استفاده می شود. یعنی بر خلاف سایر سیستم های توزین به شکل عمودی فرایند توزین را انجام می دهد که می توان آنرا در دست نگه داشت و یا از جایی ثابت مانند سقف آویزان نمود.درست است که ترازوی آویز یک نوع کمتر رایج از سایر ترازوها به شمار میرود اما استفاده از آن برای بهینه سازی عملیات توزین در طیف وسیعی از کاربردها ضروری است. خصوصا برای مشاغلی که محدودیت فضا دارند، یا برای توزین محصولات خاص، انتخاب بسیار صحیح و مناسبی محسوب می گردد. از ترازوی آویز معمولاً در محیط های فروشگاهی، تولیدی و صنعتی مانند کارخانه ها، انبارها، ادارات پست، گمرک، شیلات و مزارع استفاده می شود.

ترازوی آویز

یکی از اصلی ترین کاربردهای ترازوی آویز در کشاورزی و دامداری است که کشاورزان می‌توانند با استفاده از آن وزن کیسه‌های خوراک دام و طیور را اندازه گیری کنند تا قبل از تغذیه به حیوانات اطمینان داشته باشند که هر کیسه، وزن از پیش تعیین‌شده‌ را دارد. این امر به دامداران و کشاورزان کمک می کند تا بر مقادیر خوراک نظارت کنند، مخصوصاً برای حیواناتی که باید با رژیم غذایی خاصی تغذیه گردند و با کمک ترازوی آویز دامپزشکان می توانند وزن حیوانات و هرگونه نوسانات غیرمنتظره را تحت کنترل داشته باشند.در کاربردهای تجاری نیز می توان ترازوی آویز را بکار برد. برای مثال، توزین کیسه های پستی در دفاتر پست قبل از توزیع، به کارگران انبار پست اجازه می دهد تا نامه ها را به طور مناسب بسته بندی کنند. از طرف دیگر، می‌توان از این ترازو برای بررسی وزن ساک ها و چمدان‌ها در فرودگاه‌ها استفاده کرد، تا وزن آنها از حد مجاز وزن تعیین‌شده توسط خطوط هوایی تجاوز نکند.مراکز فروش محصولات دریایی و علاقه مندان به ماهیگیری از انواع خاصی از ترازوهای آویز جهت وزن کردن ماهی های صید شده با اتصال قلاب به زیر صفحه آبشش ماهی استفاده می کنند. در ضمن اندازه گیری وزن تورهای ماهیگیری در بنادر و شیلات نیز با استفاده از ترازوی آویز کاری بسیار راحتتر است.

از دیگر مصارف این دستگاه ها می توان به وزن کردن محصولات در خواربار فروشی ها، توزین انواع میوه در تره بار، توزین خشکبار، توزین گوشت و سایر فراورده های پروتئینی در قصابی ها، و حتی اندازه گیری وزن اطفال اشاره کرد.در ادمه این متن، فروشگاه تخصصی ترازو شما را بیشتر با این نوع خاص از سیستم های توزین آشنا می سازد تا با شناخت و اطلاعات بیشتر اگر قصد خرید دارید، بتوانید تصمیم درستی اتخاذ نمایید.

 

ساختار و مکانیزم ترازوی آویز : فروشگاه تخصصی ترازو

ساختار و شیوه توزین در این ترازو، کمی متفاوت تر از ترازوهای معمولی است که  به جای قرار دادن بار بر روی سینی یا صفحه توزین، محصولات با استفاده از قلاب ترازو به حالت معلق  در می آیند و وزن آنها اندازه گیری می گردد. در حالی که ترازوهای فروشگاهی و صنعتی رومیزی فضای زیادی را اشغال می کنند، ترازوی آویز را می توان در زمانی که استفاده نمی شود،در یک جعبه نسبتا کوچک قرار داد.این ترازو شامل یک قلاب در بالا است که برای آویزان کردن یا نگه داشتن در دست استفاده می شود. قلاب دیگری در پایین ترازوی آویز تعبیه شده تا موردی که باید وزن شود از آن آویزان گردد. در مدلهای دیجیتال از یک لودسل برای اندازه گیری و محاسبه وزن و از نمایشگر برای نمایش اطلاعات بهره گرفته می شود. اگر وسایلی که قرار است وزن شوند به راحتی از ترازو آویزان نمی شوند یا بسیار زیاد هستند، می توان آنها را درون یک ظرف قرار داده و آویزان کرد.

استفاده از ترازوی آویز ساده است، برای دستیابی به نتیجه دقیق در توزین، ابتدا باید اطمینان حاصل کرد که محصول مورد نظر برای وزن کشی، به طور ایمن به قلاب پایین ترازو وصل شده باشد. اگر ترازو را در دست نگه میدارید، باید قبل از وزن کردن، آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و ترازو را به گونه‌ای بلند کنید که کالا در بالای سطح معلق باشد. اکنون صفحه نمایش ترازو وزن دقیق را نشان می دهد. در صورت وجود، از تابع Hold برای توقف هرگونه نوسان و دستیابی به یک قرائت پایدار و دقیق می توانید استفاده کنید.

 

آشنایی با انواع ترازوی آویز : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازوهای آویز بسته به جنس، مکانیسم توزین، نوع نمایشگر و ویژگی هایشان متفاوت هستند. به عنوان مثال، ترازوهای آنالوگ و دیجیتال از مکانیسم های مختلف توزین استفاده می کنند که ترازوهای دیجیتال معمولاً دقت بالاتری دارند و امکانات بیشتری مانند اتصال به کامپیوتر را  میسر می سازند. به همین جهت در کاربردهای صنعتی و تجاری بسیار رایج تر هستند. با این حال، ترازوی آویز آنالوگ یک انتخاب عالی با هزینه کمتر برای عملیاتی مناسب است که به دقت زیادی نیاز ندارند.

ترازوی آویز نوزاد دارای یک بند آویز برای حمایت از کودک در حین اندازه گیری وزن می باشد و با تعلیق کردن نوزاد در این بند، می توان در حالی که دست ها آزاد هستند، دسترسی راحتتری به اطلاعات توزین داشت.ترازوی آویز جوجه کشی از دیگر انواع پرکاربرد این سیستم های توزین به شمار میرود که در مرغداری ها و مراکز پرورش طیور جهت توزین و قیمت گذاری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای استفاده از ترازوی آویز : فروشگاه تخصصی ترازو

مهمترین مزیت قابل توجه ترازوی آویز، اشغال فضای کم است که امکان استفاده بهینه از محیط را فراهم می کند. از طرف دیگر به دلیل قابل حمل بودن، این ترازو را می توان به صورت سیار مورد استفاده قرار داد.با استفاده از ترازوی آویز به راحتی می توان برخی از اقلام که وزن کردن آن‌ها بر روی ترازوهای کفی یا رومیزی غیرعملی یا ناامن است را توزین کرد.این ترازوها معمولا از بدنه ای مقاوم در برابر آب و رطوبت برخوردار هستند و دچار زنگ زدگی نمی شوند و همچنین پس از استفاده به راحتی تمیز می شوند.

در حالی که ماهیگیران تفریحی از ترازوی آویز برای اندازه‌گیری آنچه صید می‌کنند، بهره می برند، در عین حال مطمئن می شوند که تعداد ماهی‌های صید شده از محدودیت‌های تعیین شده تجاوز نکنند. حافظان محیط زیست می توانند از ترازوی آویز برای وزن کردن مواد شیمیایی مورد استفاده به منظور نگهداری استخرها و آکواریوم های ماهی استفاده کنند. به عنوان مثال، در استخرها برای جلوگیری از مصرف بیش از حد و نوسانات سطح مواد مغذی آب و PH استفاده از ترازو بسیار مهم است.برخی از ترازوهای آویز فروشگاهی دارای قابلیتهایی نظیر توزین در واحدهای مختلف، امکان اتصال به کامپیوتر، چاپگر، صندوق فروشگاهی و بارکدخوان، قابلیت پارسنگ و دارا بودن حافظه می باشند.

 ترازوی آویز

خرید و فروش ترازوی آویز در فروشگاه تخصصی ترازو

فروشگاه تخصصی ترازو طیف کاملی از ترازوهای دیجیتال از جمله ترازوی آویز را با مقرون به صرفه ترین قیمت ارائه می دهد. کارشناسان این مجموعه به شما کمک می کنند تا ترازوی آویز مناسب برای نیازهای تجاری خود را پیدا کنید. چنانچه امکان خرید حضوری برایتان میسر نیست از طریق تماس تلفنی یا ثبت سفارش اینترنتی از سایت فروشگاه تخصصی ترازو (.comترازو) می توانید اقدام کنید تا در زمان کوتاهی برایتان ارسال گردد.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()