0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی دیجیتال

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی دیجیتال : فروشگاه تخصصی ترازو

وقتی به ترازو فکر می کنیم، به احتمال زیاد ترازوهای قدیمی کفه ای به ذهن مان می آید. همانهایی که دو صفحه در دو طرف یک ستون داشتند و کاربران با گذاشتن وزنه های سنگی در یک طرف و اجناس در کفه دیگر، وزن آنها را مشخص می کردند. اما سالهاست که دیگر فقط در روستاهای دور افتاده یا میوه فروش های دوره گرد از چنین ترازوهایی استفاده می کنند.بدون شک همه ما می دانیم که ترازو وسیله ای برای اندازه گیری وزن می باشد و چنان با زندگی ما عجین شده است که از خرید روزمره گرفته تا محیط های خاصی مانند آزمایشگاه ها را تحت پوشش قرار می دهد. ترازو قدمتی دیرینه دارد و از زمانیکه انسان ها شروع به مبادله کالاها کردند نیاز به این وسیله را درک نمودند. در طول تاریخ ترازوها دچار تغییرات بسیاری شدند و به شکلهای مختلفی در آمدند تا به صورت ترازوهای دیجیتالی امروزی در خدمت ما باشند. ایجاد اولین ترازوی دیجیتال نامشخص است، اما در سال 1980 ریچارد لوشبوگ و ادوارد پرایور اولین کسانی بودند که برای مقیاس دیجیتال خود درخواست ثبت اختراع کردند. هر چند که ترازوی دیجیتال عمر زیادی ندارد اما در سالهای اخیر به لطف پیشرفت تکنولوژی چنان گستردگی پیدا کرده اند که در حساس ترین آزمایشات علمی نیز دخیل هستند.فروشگاه تخصصی ترازو قصد دارد در این مطلب شما را با کاربرد انواع ترازوی دیجیتال، ویژگی ها، مشخصات کلی و مزایای آنها آشنا سازد تا پیش از خرید اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

ترازوی دیجیتال

 ترازوی دیجیتال چگونه کار می کند : فروشگاه تخصصی ترازو

محبوبیت فزاینده ترازوی دیجیتال را می توان به عوامل گوناگونی نسبت داد. از قابلیت حمل گرفته تا دقت و سرعت بالای آنها که این ابزار ساده را شگفت انگیز می سازند. چنین عملکردی بدون شک ما را به فکر می اندازد که "ترازوهای دیجیتال چگونه کار می کنند؟"جواب این سوال مستلزم شناخت اجزای تشکیل دهنده ترازوی دیجیتال می باشد که شامل دو بخش اصلی ساختار ظاهری و قطعات درونی می گردد.ساختار ظاهری : نمای فیزیکی دستگاه توزین عمدتاً سطحی است که بار را تحمل می کند و  به نام کفه توزین شناخته می شود و مدارهای الکترونیکی و حسگرهای وزن را در خود جای می دهد. ساختار ترازوی دیجیتال بسته به نوع و برند در طرح های مختلفی ارائه می شود. برای مثال برخی مدلهای ترازوی دیجیتال دارای علمک هستند و برخی دیگر بدون ستون تولید می گردند.

نمایشگر وزن : کلیه مدلهای ترازوی دیجیتال دارای صفحه نمایش از نوع LCD یا LED  هستند که وزن بدست آمده  را نمایش می دهد.

لودسل (سلول بار) : لودسل یك نوع سنسور یا حسگر الكترونیكی است که وظیفه آن در ترازوی دیجیتال دریافت فشار وارد آمده از سوی جسم به سینی و تبدیل نیروی اعمال شده توسط جسم به سیگنال الکتریکی می باشد. این سنسورهای حساس در زیر کفه توزین قرار می گیرند.  

مبدل سیگنال : کاربرد این جزء الکترونیکی ترازوی دیجیتال، دریافت سیگنال الکتریکی تولید شده توسط لودسل و تبدیل آن به اعداد قابل فهم است که به آنها خروجی دیجیتال می گویند. ترازوهای امروزی طوری برنامه ریزی شده اند که خروجی دیجیتال را در واحدهای اندازه گیری مختلف به تناسب نیازهای کاربران نشان می دهند.

حال که با اجزای اصلی ترازوی دیجیتال آشنا شدیم فهم شیوه کار آن بسیار ساده است : پس از قرار گرفتن جسم مورد توزین بر روی کفه، فشار وارد شده توسط لودسل دریافت شده  و به سیگنال الکتریکی تبدیل می گردد، سپس به مبدل سیگنال منتقل شده و به صورت عدد بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود. بنابراین کاربر فقط یک وظیفه دارد و آن هم گذاشتن اجسام بر روی کفه تا بقیه فرایند وزن کشی به صورت اتوماتیک انجام گیرد و کلیه این مراحل فقط چند ثانیه طول می کشد.  

 مزایا و معایب ترازوی دیجیتال : فروشگاه تخصصی ترازو

 1. اتوماتیک بودن : همانطور که در بالا اشاره کردیم کلیه فرایند وزن کشی توسط ترازوی دیجیتال به صورت خودکار انجام می شود. به همین دلیل و همچنین عدم دخالت نیروی انسانی، احتمال خطا به مقدار بسیار ناچیزی می رسد. چنین ویژگی، تضمین کننده دقت و سرعت بالا و قابل اطمینان بودن نتیجه توزین است.
 2. همه کاره بودن : با ترازوی دیجیتال تقریباً هر چیزی را می توان وزن کرد. از اجسام بسیار کوچک و ریز گرفته تا اجسام سنگین صنعتی را می توان براحتی با سیستم های توزین الکترونیکی به شکل دقیق توزین نمود. حتی با افزودن قابلیتهای جانبی، ترازوی دیجیتال مصارف مختلفی خواهد داشت. برای مثال مدلهای پیشرفته ترازوهای فروشگاهی قادر به چاپ اطلاعات و ارائه رسید هستند.
 3. قابل حمل بودن : بسیاری از ترازوهای امروزی به سهولت قابل جابجایی هستند و ابعاد بزرگی ندارند حتی برخی از آنها به اندازه ای هستند که در جیب جا می شوند. این بدان معنی است که نه تنها ترازو را می توان حمل کرد بلکه نباید نگران فضا بود و آن را در هر نقطه ای از محیط مورد استفاده می توان قرار داد. علاوه بر اینها دسته بسیاری از ترازوها با باتری کار می کنند، این امر باعث می شود آنرا به شکل سیار نیز استفاده کرد.
 4. دارا بودن قابلیتهای متنوع : انواع ترازوی دیجیتال دارای ویژگی های زیادی هستند که بسته به مدل، تقریباً نیازهای مختلف کاربران را برآورده می کنند. برای مثال برخی از آنها می توانند از طریق WiFi  به سایر ابزار دیجیتال متصل شوند و یا مدلهای مورد استفاده درحیطه پزشکی می توانند علاوه بر وزن، قد و BMI افراد را برآورد نمایند.
 5. دقیق بودن : به دلیل بهره گیری از فناوری های پیشرفته در ساخت انواع ترازوی دیجیتال، این سیستم ها نتایج دقیقی را ارائه می دهند. آنها آنقدر دقیق هستند که می توانند مواد بسیار کوچک را به راحتی اندازه گیری کنند.
 6.  وابسته بودن به نیروی برق : تنها یک نقطه ضعف برای ترازوی دیجیتال وجود دارد که همان وابسته بودن لودسل ها به برق است که این مشکل را باتری های قابل شارژ حل می کنند. 

انواع ترازوی دیجیتال و کاربرد آنها: فروشگاه تخصصی ترازو

در این دسته بندی، انبوهی از انواع مختلف ترازو وجود دارد که احتمالا یکی از این دستگاه ها را دیده یا استفاده کرده اید. در ادامه فروشگاه تخصصی ترازو شما را با تعداد پر مصرف آنها آشنا می سازد:

 • ترازوی آشپزخانه

این ترازوی دیجیتال یکی از ترازوهای محبوب در بازار است و همانطور که از نام آن پیداست، وزن مواد و اقلام غذایی را اندازه گیری می کند و جهت استفاده در آشپزخانه ایده آل است. معمولاً سرآشپزها یا آشپزهای جدی از ترازوی آشپزخانه پیش از شروع به پخت و پز استفاده می کنند.

 • ترازوی پزشکی

به طور کلی از این ترازوی دیجیتال در بیمارستان ها یا کلینیک ها برای وزن کردن بیماران استفاده می شود. اندازه گیری BMI (شاخص توده بدن)، درصد چربی، نسبت آب و سایر شاخص های سلامتی افراد با ترازوی پزشکی امکانپذیر است.

 • ترازوی آزمایشگاهی

معمولاً در آزمایشگاه های مختلف شیمی، فیزیک، پزشکی، داروسازی و تحقیقاتی این ترازوی دیجیتال بکار برده می شود. ترازوهای آزمایشگاهی به دقیق ترین سیستم های توزین معروف هستند و می توانند وزن کوچکترین مواد را اندازه گیری کنند.  

 • ترازوی قطعه شمار

این ترازوی دیجیتال برای شمارش چندین اقلام هم وزن اغلب در خرده فروشی ها، ابزار فروشی ها و مراکز بسته بندی استفاده می شود.

 • ترازوی زیر پایی

این روزها ترازوی زیرپایی معمولا در هر خانه ای پیدا می شود و هر فردی حتما یکبار از این ترازوی دیجیتال استفاده کرده است تا بتواند به سرعت و به راحتی وزن خود را اندازه گیری کند. این ترازوها مسطح هستند و افراد برای توزین بر روی آن می ایستند.  

 • ترازوی فروشگاهی

دسته ای از ترازوی دیجیتال هستند که به احتمال زیاد بیشتر در زندگی روزمره با آنها روبرو شده اید، به خصوص اگر در خانواده خود خرید مواد غذایی را انجام می دهید. ترازوی فرشگاهی در میوه فروشی ها، رستوران ها، شیرینی فروشی ها، خشکبار فروشی ها، سوپر مارکت ها، هایپر مارکت ها، قصابی ها و کلیه خرده فروشی ها جهت اندازه گیری وزن اقلام و کالاها جهت محاسبه قیمت آنها استفاده می شود.

ترازوی دیجیتال 2

چگونه ترازوی دیجیتال انتخاب کنیم : فروشگاه تخصصی ترازو

با توجه به تنوع گسترده ترازوی دیجیتال شاید در وهله اول فکر کنید خرید ترازو کار سختی است اما چندین فاکتور وجود دارند که اگر آنها را مد نظر قرار دهید به سادگی انتخاب درستی خواهید داشت. در ادامه، فروشگاه تخصصی ترازو چندین نکته اصولی را  در اختیارتان قرار می دهد تا با مطالعه آنها تصمیم‌گیری آگاهانه داشته باشید.

ظرفیت : ظرفیت به حداکثر وزنی اشاره دارد که یک ترازو می تواند با دقت نمایش دهد. از اینرو هنگام خرید ترازوی دیجیتال باید مطمئن شوید که از ظرفیت مناسب جهت توزین مواردی که قصد اندازه گیری آنها را دارید برخوردار است.

ابعاد : پیش از خرید ترازوی دیجیتال باید در نظر بگیرید که در محیط مورد نظر شما چه مقدار فضایی را اشغال می کند. همچنین اگر  قصد دارید اجسام حجیم را وزن کنید، ترازویی با کفه بزرگ نیاز دارید. بنابراین ترازویی متناسب با فضای موجود و ابعاد کالاهای خود را انتخاب کنید.

قابلیتها و امکانات جانبی : ترازوهای دیجیتال بسته به نوع کاربری قابلیتهای مختلفی دارند که باید متناسب با نیازتان آنها را در نظر داشته باشید. برای مثال اگر نیاز به جمع‌آوری و ذخیره سازی داده‌های توزین دارید، به دارا بودن پورتهای لازم و امکان ارتباط با رایانه یا چاپگر تمرکز کنید.

مقاومت و دوام : به جنس بدنه و سینی ترازوی دیجیتال و کیفیت آنها توجه داشته باشید که استحکام لازم را در برابر ضربه و فشار داشته باشند.  اگر در محیط‌های مرطوب یا پر گرد و غبار کار می‌کنید، برای استفاده طولانی‌ مدت و قابل اعتماد بودن نتیجه توزین به ترازوی دیجیتال با درجه IP مناسب (محافظت از نفوذ آب و گرد و غبار) نیاز دارید.

وضوح نمایشگر: هنگام خرید ترازوی دیجیتال صفحه نمایش را بررسی کنید که آیا در زیر نور مستقیم خورشید قابل خواندن است یا خیر و یا در محیط های تاریک و کم نور می توان اعداد را به درستی تشخیص داد.

برند و قیمت : عوامل بسیاری همچون ظرفیت و دقت، مواد بکار رفته در ساخت، قابلیتهای اضافی، نوع نمایشگر و غیره بر قیمت ترازوی دیجیتال تاثیر می گذارند. شرکت سازنده یکی از مهمترین این موارد است که قیمت ترازو را به طرز شگرفی دچار نوسان می کند. بدون شک برخی از کمپانی ها به واسطه سالها تجربه و عرضه سیستم های توزین باکیفیت و مرغوب، نام خود را مطرح کرده و به برند تبدیل شده اند. از اینرو قیمت ترازویهایی با برندهای معروف نسبت به سایر دستگاه ها بالاتر است. بنابراین سعی کنید برای اطمینان از سرمایه گذاری درست، ترازوی دیجیتالی را خریداری کنید که سازنده آن مشخص و معتبر باشد.

ترازوی دیجیتال

فروشگاه تخصصی ترازو مرکز خرید و فروش انواع ترازوی دیجیتال

چنانچه نیاز به خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات فنی، توانایی ها و آخرین قیمت انواع مختلف ترازوی دیجیتال دارید، تیم فروشگاه تخصصی ترازو آماده راهنمایی شما می باشد. ما مشتاقانه منتظر کمک هستیم پس لطفاً همین امروز با ما تماس بگیرید.حتی اگر امکان خرید حضوری برای شما زمان بر و دشوار است، سایت فروشگاه تخصصی ترازو برای ثبت سفارش آنلاین در دسترستان می باشد. با مراجعه به سایت، مشاهده عکس انواع ترازوی دیجیتال، بررسی مزایا و معایب آنها امکانپذیر است و مقایسه مدلهای مختلف امکان انتخاب آسان را میسر  می سازد.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()