0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی قطعه شمار

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی قطعه شمار : فروشگاه تخصصی ترازو

روی کار آمدن ترازوی دیجیتال سبب ایجاد تغییرات شگرفی در عرصه صنعت توزین گردید بطوریکه امروزه تعیین وزن دقیق اجسام، انسان و حتی حیوانات در کسری از ثانیه براحتی انجام می شود. ترازوی دیجیتال در انواع متفاوت برای اهداف مختلف از اندازه گیری مواد غذایی در آشپزخانه گرفته تا تعیین وزن دقیق مواد ریز در آزمایشگاه طراحی و تولید می شود. یکی از پرکاربردی ترین سیستم های توزین، ترازوی قطعه شمار است که در کنار اندازه گیری وزن، تعداد قطعاتی که هم وزن هستند را  نیز شمارش می کند.

تصور کنید که باید فروش یا بسته بندی اجسام و کالاهای یک شکل و یک وزن مانند پیچ و مهره را انجام دهید و باید هزاران قطعه را به صورت دستی بشمارید. مسلما نه تنها کاری خسته کننده به نظر می آید بلکه بسیاری از ساعات گرانبهای شما صرفاً با شمارش قطعات تلف می شود و درآمد کسب و کارتان از دست می رود. در عین اینکه احتمال خطا در شمارش بسیار بالاست. اینجاست که ترازوی قطعه شمار ، شما را نجات می دهد. حال ببینیم این سیستم ها چگونه کار می کنند تا بتوانید با اطلاعات کافی اقدام به تهیه ترازوی قطعه شمار نمایید.

ترازوی قطعه شمار

 شیوه کار ترازوی قطعه شمار : فروشگاه تخصصی ترازو

شمارش تعداد بالای قطعات توسط ترازوی قطعه شمار با استفاده از وزن نمونه (که می تواند یک قطعه یا مقداری که خودتان از طریق صفحه کلید وارد می کنید، باشد) و تقسیم وزن کل بر وزن نمونه انجام می شود. در ادامه با یک مثال شما را بیشتر با طرز کار ترازوی قطعه شمار آشنا می سازیم.

فرض کنید تعدادی پیچ برای فروش دارید. شما می خواهید تعداد کل (N) پیچ های موجود را شمارش و توزین کنید. ابتدا وزن یک پیچ را اندازه گیری کرده (بگذارید آن را 5 گرم فرض کنیم) و داده های آن را در ترازو وارد می کنید. سپس، وزن تعداد  کل«N» پیچ ها را با هم اندازه می گیرید. اکنون وزن کل (X) همه پیچ ها را بر وزن یک پیچ (5 گرم) تقسیم می کنید تا تعداد کل به دست آید. اگر بخواهیم روی کاغذ حساب کنیم به این صورت باید باشد:

1 پیچ = 5 گرم (وزن فرضی)

وزن کل =  X = ۱۰۰ گرم (وزن فرضی)

۲۰ پیچ= N <= X/5  = N

نتیجه بدست آمده از معادله بالا، تعداد کل (N) برابر ۲۰ عدد پیچ می باشد.

فراموش نکنید که ترازو با تقسیم وزن کل بر وزن نمونه تعداد را شمارش می کند که مقدار مشخصی از محصول معمولا 5، 10 یا 20 قطعه می تواند باشد که بسته به دلخواه شما دارد. بنابراین نمی توانید پیچ و مهره هایی با وزن های مختلف قرار دهید و نتیجه درست را بگیرید. این سیستم فقط در مواردی کار می کند که همه قطعات وزن یکسانی دارند.

 چرا باید از ترازوی قطعه شمار استفاده کنیم : فروشگاه تخصصی ترازو

هنگام شمارش هزاران قطعه، خصوصا اجسام ریزی مانند پیچ، میخ و یا دکمه، دقت اصل کلیدی است که نمی توان آن را به خطر انداخت. بنابراین با بهره گیری از ترازوی قطعه شمار با اطمینان، هم وزن و هم تعداد دقیق را می توانید مشخص کنید بدون اینکه نگرانی از احتمال خطا داشته باشید. عدم دخالت دست و اتوماتیک بودن مکانیزم این سیستم ها تضمین کننده دقت بالای آنها می باشد.یک ترازوی قطعه شمار می تواند با سرعت بالایی که دارد در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند و با اینکار علاوه بر کنترل موجودی، کسب و کار شما را رونق ببخشد.این ترازو به عنوان یک سیستم کنترل انبارداری موثر عمل می کند و استفاده از آن برای حفظ دقت در هنگام بسته بندی محصولات بسیار الزامی است.

ترازوی قطعه شمار در اندازه های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها روی میز کار یا کف زمین استفاده کرد. در هر صورت این ترازوها ابعاد بزرگی ندارند و فضای زیادی را اشغال نمی کنند.  آنها برای مراکز کنترل کیفیت، انبارهای خرده فروشی، ابزار فروشی ها، محیط های کارخانه و خطوط تولید قرص، سی دی، قطعات مورد نیاز در تاسیسات، تجهیزات الکترونیکی و بسیاری دیگر از مشاغل ترازوهایی کاربردی و ایده آل هستند.

 چگونه ترازوی قطعه شمار مناسب بخریم : فروشگاه تخصصی ترازو

اولین و مهمترین نکته برای خرید ترازوی قطعه شمار مناسب این است که نیازها و الزامات کسب و کار خود را در نظر بگیرید.

پس از آن ظرفیت حداقل و حداکثر وزنی را که قرار است اندازه گیری کنید، تعیین نمایید. برای انتخاب ترازویی با ظرفیت مناسب، میانگین وزن قطعه را بر حسب مقداری که احتمالاً روی ترازو قرار می‌دهید، ضرب کنید. به عنوان مثال، اگر 10000 پیچ، 2 گرمی داشته باشید، وزن کل 20 کیلوگرم است. بنابراین ترازوی ۲۰ گرمی با ظرفیت ۲۰ کیلوگرم جوابگوی نیازهای شما خواهد بود. البته همواره بهتر است به دلیل تغییر نیازهای تولید، ترازویی با ظرفیت بیشتر از آنچه فکر می کنید به آن نیاز دارید را انتخاب کنید. ترازوی های قطعه شمار با ظرفیت پایین برای استفاده در آزمایشگاه ها و طلا و جواهر فروشی ها و در ظرفیت بالا در مراکز بسته بندی و محیط های صنعتی کاربرد دارند.کیفیت و جنس بدنه و سینی ترازوی قطعه شمار نیز مسئله ای حائز اهمیت است تا دوام و طول عمر دستگاه تضمین گردد. برای توزین و شمارش قطعات سنگین صنعتی، باید ترازوهایی با ساختار فولادی ضدزنگ بکار برده شوند تا هم استحکام کافی را داشته باشند و هم به راحتی پس از استفاده شسته شوند.صفحه نمایش ترازوی قطعه شمار نیز باید هم در زیر نور خوشید و هم در محیط های تاریک واضح و قابل خواندن باشد.

ترازوی قطعه شمار با قابلیتهای متنوع تولید می گردد که باید با نیازهای شما مطابقت داشته باشند والا خرید ترازویی با امکانات اضافی نه تنها به کار شما نمی آید، بلکه هزینه کردن بیهوده است. برای مثال دارا بودن حافظه داخلی می تواند مفید باشد به خصوص زمانیکه مجبور هستید قطعات گوناگون را شمارش کنید. این ویژگی، ذخیره وزن های نمونه را با صفحه کلید امکانپذیر می سازد تا دیگر نیازی نباشد به طور مداوم همان اجسام را وزن کنید.داشتن پورتهای مختلف همچون RS-232 و USB امکان اتصال ترازوی قطعه شمار به چاپگر یا کامپیوتر را میسر می سازند تا بتوانید داده های بدست آمده را چاپ یا نگه داری کنید و  آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید.

ترازوی قطعه شمار

 فروش انواع ترزاوی قطعه شمار در فروشگاه تخصصی ترازو

ما مفتخریم که با کیفیت ترین مدلهای ترازوی قطعه شمار را از برترین تولیدکنندگان ایرانی و خارجی در اختیار شما قرار می دهیم. تنوع این ترازوها در فروشگاه تخصصی ترازو به گونه ایست که نیازهای مختلف انواع کسب و کارها را  پوشش می دهد. برای مشاهده ویژگی های کلیدی هر یک از محصولات و ثبت سفارش می توانید به سایت ترازو.COM مراجعه کنید و پس از بررسی های لازم، بر روی مدل مورد نظرتان کلیک کنید و خرید خود را انجام دهید. یا اینکه می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با کارشناسان فروشگاه تخصصی ترازو تماس بگیرید و پس از مشاوره و دریافت راهنمایی های لازم، ترازوی قطعه شمار مطلوبتان را سفارش دهید.خرید ترازوی قطعه شمار از فروشگاه تخصصی ترازو مزایایی همچون تنوع محصولات، تضمین کیفیت، ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش، تامین قطعات، تعمیر ترازو، خرید آسان و قیمت مناسب را به دنبال دارد.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()