0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی نوزاد

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی نوزاد : فروشگاه تخصصی ترازو

از اوایل قرن بیستم بررسی وزن نوزادان به عنوان بخش اساسی نظارت بر رشد آنها مطرح گردیده است. وزن نوزادان پس از تولد کاهش می یابد اما پس از گذشت دو هفته ، بیشتر نوزادان وزن از دست رفته را دوباره به دست می آورند. وزن کم هنگام تولد می تواند با زایمان زودرس همراه باشد و به طور کلی هر چه وزن نوزاد در هنگام تولد کمتر باشد، خطر بیشتری برای او وجود خواهد داشت. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت، نوزادانی که وزن کمی هنگام تولد دارند، بیشتر در معرض خطر مرگ در 28 روز اول زندگی هستند. تقریباً همه نوزادان با وزن کم هنگام تولد به مراقبت های تخصصی در بخش مراقبت های ویژه نوزادان نیاز دارند  و برای نوزادان با وزن بین 1.6 تا 2.6 کیلوگرم، 95 درصد شانس زنده ماندن وجود دارد. مشکلات رایج نوزادان کم وزن عبارتند از سطح پایین اکسیژن در بدو تولد، مشکلات تنفسی، عفونت، ناتوانی در حفظ دمای بدن و مشکل در تغذیه.

ترازوی نوزاد

با توجه به مطالب فوق، توصیه اجماع متخصصان اطفال بر این است که همه نوزادان باید در بدو تولد وزن شوند و آن‌هایی که به طور طبیعی رشد می‌کنند باید به طور مداوم در سال اول زندگیشان توزین گردند. هر نوزاد باید حداکثر یک بار در ماه تا شش ماهگی، از 6 تا 12 ماهگی هر دو ماه یک بار و بعد از یک سالگی هر سه ماه (حداکثر) وزن شود. با این حال، اگر نگرانی هایی در مورد سلامت کودکان وجود دارد  می توان آنها را بیشتر وزن کرد. در اینجاست که اهمیت ترازوی نوزاد آشکار می گردد. این ترازو که نوعی ترازوی پزشکی محسوب می گردد برای اندازه گیری وزن و قد اطفال طراحی و تولید می گردد تا با بررسی آنها، بتوان نمودار رشد و میزان تغذیه کودکان را ارزیابی کرد. این ترازوهای دیجیتال فرآیند اندازه گیری و نظارت بر وزن نوزاد را به یک کار ساده و آسان تبدیل کرده اند. ساده کردن این فرآیند تا حد امکان، به متخصصان اجازه می دهد تا روی دو بخش مهم، رفاه و آسایش کودک و اطلاعات به دست آمده از اندازه گیری ها تمرکز کنند.

مدلهای مدرن و پیشرفته ترازو نوزاد مملو از ویژگی هایی هستند که آنها را برای متخصصان پزشکی ارزشمند می کند. به عنوان مثال، بسیاری از ترازوها را می توان ارتقا داد یا یک میله اندازه گیری قد بر روی آنها نصب کرد. این ویژگی به متخصص اطفال اجازه می دهد تا به راحتی و به طور مداوم طول قد نوزاد را اندازه گیری کند. سپس می توان از این اندازه گیری برای روند رشد کودک در طول زمان استفاده کرد و در ترکیب با اندازه وزن، ترازو می تواند به طور خودکار BMI را محاسبه کند.ترازوی نوزاد در بیمارستان ها و اتاق های عمل، مطب پزشکان اطفال، کلینیک ها و حتی در منازل توسط پزشکان، ماماها، پرستاران، متخصصین و مادران مورد استفاده قرار می گیرد.در این مطلب، فروشگاه تخصصی ترازو شما را با انواع ترازوی نوزاد و ویژگیهای آنها بیشتر آشنا می سازد تا اگر قصد خرید دارید، با آگاهی اقدام نمایید.

آشنایی با انواع ترازوی نوزاد : فروشگاه تخصصی ترازو

طیف وسیعی از ترازوی نوزاد وجود دارد تا بتوان اطفال را چه در خانه و چه در مراکز درمانی توزین کرد. دو دسته اصلی برای این ترازوهای وجود دارد:

ترازوی آویز یا کمری : این ترازو عملکرد مکانیکی دارد و به صورت عقربه ای وزن نوزاد را نشان می دهد. این ترازو فعالیت های کودکان را محدود می کند و آزادی عمل بیشتری به افراد جهت توزین می دهد.

ترازوی خوابیده : این ترازو که تنوع بیشتری نسبت به مدلهای آویز دارد، از نوع دیجیتال است و دقت و سرعت بالاتری در توزین دارد. طراحی ظاهری ترازوی نوزاد دیجیتال به گونه ای است که نوزادان را به راحتی بتوان بر روی کفه آن به صورت خوابیده یا نشسته قرار داد. جهت حفظ امنیت اطفال، سینی این ترازو از سطح بزرگی برخوردار است و در دو طرف آن برآمدگی هایی وجود دارد تا مانع از غلتیدن و افتادن نوزاد گردد.

ویژگی های ترازوی نوزاد : فروشگاه تخصصی ترازو

به طور معمول، ترازوی نوزاد با ظرفیت ۵۰۰ گرم تا ۲۰ کیلوگرم قادر است وزن اطفال را بین 2 تا 10 گرم تعیین کند و برای ردیابی کوچکترین تغییرات در وزن نوزاد بسیار دقیق می باشد. اغلب ترازوهای نوزاد خصوصا مدلهای دیجیتال، سرعت بالایی نیز دارند تا بتوان در لحظه وزن کودکان را اندازه گیری کرد، زیرا آنها مدام در حال تکان خوردن و جنب و جوش هستند.همه مدلهای ترازوی کودک به گونه ای طراحی شده اند که در برابر ضربه و فشار مقاوم باشند و تمیز کردن آنها بسیار آسان است. ترازوی نوزاد در عین محکم و بادوام بودن باید سبک و قابل حمل باشد تا بتوان به طور دائم در مطب متخصصین اطفال و یا اتاق زایمان آنرا جابجا کرد. امکان تمیز کردن مداوم ترازوی نوزاد از این جهت حائز اهمیت است که کودکان آسیب پذیرتر و حساس تر از بزرگسالان هستند و نمی توانند به شما بگویند که چه زمانی در شرف مریض شدن می باشند. بنابراین باید توسط دستگاه هایی که مرتبا ضد عفونی شده اند، وزن کشی شوند.

یکی از ویژگیهای بسیار مهم در ترازوی نوزاد، قابلیت پارسنگ است که وزن لباس، پتو یا پوشک نوزاد در توزین دخیل نباشد و فرایند توزین به صورت دقیق صورت بگیرد.منبع تغذیه ترازوی نوزاد دیجیتال معمولا باتری‌های قابل شارژ است که می‌توان آن‌ها را با استفاده از آداپتور شارژ کرد.بسیاری از مدلهای ترازوی کودک، قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را دارند تا با نتایج توزین که در نوبتهای بعدی بدست می آید، قابل مقایسه باشند.نوزادان در حین وزن کردن مستعد حرکت هستند و با تکان خوردن های آنها، اعداد نوسان پیدا می کنند و تشخیص وزن دقیق دشوار می گردد. به همین دلیل است که اغلب مدلهای ترازوی نوزاد از عملکرد ثابت نگه داشتن وزن در صفحه نمایش (Hold) برخوردار می باشند.

لزوم استفاده از ترازوی نوزاد : فروشگاه تخصصی ترازو

همانطور که گفته شد اندازه گیری وزن نوزادان عامل بسیار مهمی در تشخیص سلامت آنها محسوب می گردد، زیرا کاهش یا افزایش وزن مشکلاتی را در سلامت نوزاد منعکس میکند. در ضمن، وزن کشی دقیق نوزاد تازه متولد شده به همان اندازه که مهم است برای والدین هیجان انگیز نیز می باشد که مشتاقانه روند رشد کودکان خود را پیگیری می کنند. یک اندازه گیری وزن ساده و دقیق می تواند مشخص کند که نوزاد به درستی تغذیه می گردد یا نه و آیا نیاز به مراقبت و درمان دارد.

ترازوی نوزاد

فروش بهترین مدلهای ترازوی نوزاد در فروشگاه تخصصی ترازو

ما در فروشگاه تخصصی ترازو ، اهمیت وزن کردن دقیق اطفال را در حرفه پزشکی درک می کنیم. به همین دلیل ترازوهایی از برندهای معتبر را در اختیار شما قرار می دهیم که همه آنها با حداقل یک سال ضمانت ارائه می شوند. کارشناسان فروشگاه تخصصی ترازو به صورت تلفنی آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد مشخصات و قابلیت های مدلهای مختلف ترازوی نوزاد هستند تا یافتن یک مقیاس دقیق و مفید چالش برانگیز نباشد و شما را در یافتن محصول مناسب کمک می کنند.خرید ترازوی نوزاد از فروشگاه تخصصی ترازو هم به شکل حضوری و هم اینترنتی امکانپذیر می باشد و حتی در صورت تمایل می توانید از طریق تماس تلفنی، سفارش خود را ثبت نمایید.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()