0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی پزشکی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

معرفی ترازوی پزشکی : فروشگاه تخصصی ترازو

وزن یکی از معیارهای مهم در مراقبت های بهداشتی محسوب میگردد و معمولاً هنگام مراجعه به پزشک آن را اندازه گیری می کنند. حفظ وزن نرمال بر سلامت کلی افراد بسیار تاثیرگذار است و تلاش های قابل توجهی برای کمک به آموزش افراد برای داشتن وزن متناسب با قد صورت می گیرد. بدون شک کاهش یا افزایش ناگهانی وزن می تواند نشانگر یک مشکل بزرگ باشد که سلامت افراد را به خطر می اندازد، فعالیت ها را محدود کرده و طول عمر را کاهش می دهد. بیماری های قلبی عروقی، فشار خون، سکته مغزی، دیابت نوع 2، آرتروز، خروپف و غیره می توانند به دلیل دارا بودن اضافه وزن حاصل شوند. به همین دلایل وزن افراد به صورت مداوم باید کنترل شود که این وظیفه بر عهده ترازوی پزشکی قرار داده شده است. از طرف دیگر اندازه گیری وزن کودکان، افراد مسن و بیماران جهت کنترل سلامتی آنها بسیار اهمیت دارد که برخی نمونه های ترازوی پزشکی به همین منظور طراحی و تولید می گردند. به طور کلی ترازوهای پزشکی ابزارهای حرفه ای هستند که علاوه بر وزن، می توانند قد و سایر اطلاعات مانند شاخص توده بدن را اندازه گیری کنند. این سیستم های توزین، توسط پزشکان، پرستاران و سایر افرادی که مراقبت های بهداشتی را برعهده دارند، جهت تعیین وزن بیماران، کهنسالان و حتی مواد و زباله های پزشکی استفاده می شوند. چنانچه قصد خرید ترازوی پزشکی برای استفاده در کلینیک، بیمارستان، خانه سالمندان، مراکز درمانی و غیره را دارید، با ما در فروشگاه تخصصی ترازو همراه شوید تا اطلاعات کافی و مناسب را کسب کنید.

ترازوی پزشکی

انواع ترازوی پزشکی : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازو صندلی : این ترازوی پزشکی امکان وزن کردن بیماران را در حالت نشسته فراهم می کند و یک ترازوی عالی برای وزن کردن بیمارانی است که قدرت ایستادن ندارند. ترازوی صندلی کمک می کند بیمارانی که قادر به ایستادن نیستند سریع، آسان و با حداقل ناراحتی وزن شوند. به همین جهت استفاده از آن در مراکز توانبخشی و بیمارستانها بسیار  ضروری می باشد. ترازوهای صندلی معمولاً دارای یک نمایشگر در پشت صندلی هستند، بنابراین پرستار یا مراقب می تواند وزن را مشاهده کرده، BMI را محاسبه کند و بسته به مدل ترازو، داده های وزن را به صورت بی سیم به یک پایگاه داده مرکزی ارسال کند.

ترازو ویلچر : این ترازوی پزشکی، وزن کردن بیمارانی که روی ویلچر هستند و توان ایستادن ندارند یا قادر به حرکت نیستند را سریع و آسان می کند. کفه این ترازوها به صورت شیبدار طراحی شده تا ویلچر براحتی بر روی آن حرکت کند.

ترازوی کفی دیجیتال : این ترازوی پزشکی از سطحی صاف برای ایستادن بیماران برخوردار است و معمولاً یک نمایشگر بر روی آن قرار دارد. ترازوهای کفی به غیر از بیمارستان ها و مراکز درمانی در داروخانه‌ها و سالن‌های ورزشی نیز کاربرد دارند و بسیار پرطرفدار هستند زیرا استفاده از آن‌ها آسان است و به اندازه‌ای سبک هستند که می توان براحتی آنها را حمل کرد.

ترازوی قد و وزن : یکی از انواع پرکاربرد ترازوی پزشکی که علاوه بر مطب پزشکان و کلینیک ها در سالن های ورزشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا با محاسبه وزن و قد افراد بتوان شاخص های سلامتی را اندازه گیری کرد. این ترازوها در دو نوع دیجیتال و مکانیکی موحود هستند و هر دو مدل دارای یک ستون می باشند که قد افراد را از ۹۰ تا ۲۰۰ سانتیمتر نشان می دهد.

ترازوی کودک : نوع خاصی از ترازوی پزشکی که به طور تخصصی برای وزن کردن نوزادان طراحی شده است. به طور معمول، ترازوهای نوزاد با درجه بندی بین 2 تا 10 گرم برای بررسی کوچکترین تغییرات در وزن نوزادان و کنترل روند رشد آنها مورد استفاده قرار می گیرند. این ترازوها به دو صورت خوابیده و کمری موجود هستند.

ترازو تخت: نوعی ترازو پزشکی که برای توزین بیمارانی که بسیار بدحال هستند و یا قدرت نشستن یا ایستادن ندارند و یا اندازه گیری وزن افراد بیهوش مورد استفاده قرار می گیرد. از ترازوهای تخت معمولا در بیمارستان ها استفاده می گردد تا بیماران هنگام جابجایی اذیت نشوند.

 ترازوی همراه: این ترازوی پزشکی سبک و قابل حمل است و برای کلینیک های سیار و پرستارانی که در منزل از بیماران مراقبت می کنند، مناسب می باشد. اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف ترازوی پزشکی را می توانید در سایت فروشگاه تخصصی ترازو مطالعه نمایید.

امکانات و ویژگی های ترازوی پزشکی : فروشگاه تخصصی ترازو

ظرفیت توزین انواع ترازوی پزشکی به گونه ای است که می تواند افراد را معمولا تا ۳۰۰ کیلوگرم توزین کند و در ساخت آنها از فلزاتی استفاده می شود که استحکام و دوام کافی برای تحمل وزن بیماران را داشته باشد.  اکثر ترازوهای پزشکی که در فروشگاه تخصصی ترازو به فروش می رسند به صورت تمام فلزی ساخته شده اند که بسیار بادوام هستند. در حالی که برخی از ترازوهای پزشکی نیز وجود دارند که از پلاستیک فشرده ساخته شده اند. اغلب مدلهای ترازوی پزشکی دارای طیف وسیعی از ویژگی‌ها هستند که شامل اتصال به کامپیوتر و چاپگر، قابلیت‌های ضد میکروبی، قابلیت محاسبه BMI (شاخص توده بدنی)، محاسبه چربی بدن، دارا بودن چرخ‌های قابل حمل و غیره می‌شود. تمامی ترازوهای پزشکی دارای نمایشگر دیجیتال از نوع LED ویا LCD هستند تا پزشکان و پرستاران بتوانند نتیجه توزین و سایر اطلاعات را مشاهده کنند. البته قابلیتهای ترازوی پزشکی به نوع آن بستگی دارد برای مثال طراحی ترازوی نوزاد به گونه ای است که نوزادان را بتوان به صورت خوابیده توزین کرد. یا ترازوی ویلچری از طراحی آرگونومیک برخورار است تا بیماران احساس ناراحتی نکنند.

نگهداری از ترازوی پزشکی : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازوی پزشکی یک وسیله بسیار مهم است و هرگز نباید به طور نادرست استفاده شود. هیچ چیز بدتر از استفاده نادرست از این سیستم های توزین نیست. این امر نه تنها منجر به اتلاف وقت و هزینه زیادی می شود، بلکه می تواند منجر به عوارض جدی پزشکی نیز گرد. بنابراین نگهداری منظم از این تجهیزات پزشکی از اهمیت خاصی برخوردار است. ترازوی پزشکی باید به طور منظم تمیز کاری، روغن کاری و استریل شود و باید مرتباً  کالیبره گردد.

فواید استفاده از ترازوی پزشکی : فروشگاه تخصصی ترازو

داشتن ترازوی مناسب در یک محیط پزشکی می تواند وزن کردن بیماران را آسان تر و سریعتر کند. اندازه گیری دقیق وزن بیمار نه تنها مهم است، بلکه لازم است و اینکار توسط ترازوی پزشکی دیجیتال به سهولت میسر می گردد. پزشکان و متخصصان اغلب نیاز به پیگیری کاهش وزن یا افزایش وزن بیماران دارند. این اطلاعات باید صحیح باشد، به همین دلیل است که استفاده از ترازوی پزشکی با کیفیت بالا و دقیق در ارجحیت قرار می گیرد. اغلب مدلهای ترازوی پزشکی می توانند فشار خون و سایر علائم حیاتی را از کیلومترها دورتر اندازه گیری کنند. وزن کردن بیماران بخش ضروری ارزیابی پزشکی است و همچنین یک روش کلیدی برای محاسبه دوز دارو می باشد تا درمان مورد نیاز صورت بگیرد.

ترازوی پزشکی

قیمت ترازوی پزشکی : فروشگاه تخصصی ترازو

عوامل مختلفی از جمله اندازه، نوع ترازو، سازنده، قابلیتها و حتی کیفیت ساخت بر قیمت ترازوی پزشکی تاثیر گذار هستند.  برخی از ترازوهای پزشکی ممکن است بسیار گران قیمت باشند اما وجود آنها در مراکز درمانی حیاتی و ضروری است و باید بر روی آنها سرمایه گذاری نمود. فروشگاه تخصصی ترازو، انواع ترازوهای طبی با کیفیت را (چه تولید ایران و چه برندهای خارجی) با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

فروشگاه تخصصی ترازو مرکز خرید و فروش انواع ترازوی پزشکی

تیم ما در فروشگاه تخصصی ترازو دارای چندین دهه تجربه در زمینه لوازم و تجهیزات توزین است که ترازوی پزشکی را نیز شامل می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد این تجهیزات، با کارشناسان ما تماس بگیرید. هدف ما ارائه انواع ترازوی پزشکی با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()