0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی گرمی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

ترازوی گرمی چیست؟ : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازوهای دیجیتال انواع مختلفی دارند که برخی از آنها همانند ترازوهای فروشگاهی یا ترازوهای زیرپایی به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند اما برخی دیگر مانند ترازوهای گرمی و آزمایشگاهی، چندان شناخته شده نیستند و اهدافی دارند که ما معمولاً به آنها فکر نمی کنیم. در تعریف ترازوی گرمی می توان گفت وسیله توزین با حساسیت بالا که برای اندازه گیری بسیار دقیق جرم های کوچک و ریز طراحی شده است. عموماً این نوع ترازوها در مقایسه با ترازوهایی که روزانه استفاده می کنیم ظرفیت کمتری دارند و به نسبت کاهش ظرفیت، دقت آنها افزایش می یابد. در واقع ترازوی گرمی نشانگر پیشرفت چشمگیر تکنولوژی از زمان پیدایش ترازوهای دیجیتال می باشد، بطوریکه روز به روز بر دقت آنها افزوده می شود و امروزه حساس ترین سیستم های توزین در این دسته جای می گیرند.زمانیکه کوچکترین و ریزترین ذره یک جسم ارزشمند باشد همچون سنگهای قیمتی و یا انواع ترکیبات شیمیایی در دارو سازی ها و یا گیاهان کمیاب مانند زعفران، اهمیت استفاده از ترازوی گرمی آشکار می گردد. با ما در فروشگاه تخصصی ترازو همراه باشید تا شما را بیشتر با این ابزار توزین آشنا سازیم.

ترازوی گرمی

اهمیت دقت در ترازوی گرمی : فروشگاه تخصصی ترازو

استفاده از این ترازوهای دقیق، بیش از همه، در زمینه آزمایشگاهی مهم و الزمی می باشد. برای مثال، وقتی در مورد تولید دارو صحبت می کنیم، وزن هر میلی گرم از اهمیت بسزایی برخوردار است و به دلیل ارتباط مستقیم با سلامت انسان ها، باید به وسیله دقیق ترین ترازوها اندازه گیری شود. صنعت داروسازی برای اطمینان از ترکیبات درست، کیفیت و کارایی محصولات به ترازوی گرمی نیاز دارد.

با یک توضیح ساده می توان به مفهوم دقت و دقیق بودن ترازوی گرمی پی برد: اگر با ترازوی گرمی، جسمی با مقدار 10 میلی گرم را بی نهایت بار وزن کنید و هر بار همان نتیجه را بگیرید، ترازوی شما کاملاً دقیق است. در نتیجه، دقت را می توان به صورت تکرارپذیری و توزین پایدار بیان کرد. جهت مشابه بودن ترکیبات و کیفیت یکسان داروها، باید یک مقیاس دارویی دقیق مورد استفاده قرار بگیرد.همچنین پارامتر دقت در مورد فلزات گرانبها و سنگها و جواهرات قیمتی و ارزشمند نیز بسیار حائز اهمیت است، زیرا هر قطعه ریز حتی برای مثال خاک طلا نیز ارزش مادی دارد و جهت خرید و فروش باید با دقت بالایی توزین گردد.

برخی از کاربردهای رایج ترازوی گرمی : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازوی گرمی در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از :

  • از آزمایشگاه‌های مختلف گرفته تا تحقیقات زیست‌شناسی، از دانشگاه ها گرفته تا کلاس‌های فیزیک پیشرفته
  • در زمینه های پزشکی و دارویی برای توزین نمونه های آزمایشی، تجهیزات و مواد شیمیایی، از جمله ترکیبات داروها و بسته بندی آنها
  • صنعت جواهرسازی برای توزین طلا، جواهرات و سایر فلزات و سنگ های گرانبها
  • تولید محصولات آرایشی
  • محیط های تولیدی از جمله تهیه نمونه و استاندارد، فرمولاسیون، کنترل کیفیت آماری و شمارش
  • آزمایشگاه‌های عمومی، تحقیق و توسعه و کنترل کیفیت
  • طیف گسترده‌ای از صنایع از جمله صنایع شیمیایی، پتروشیمی، غذایی، نساجی، فلزات، پلاستیک و ...
  • عطاری ها و مراکز تهیه و بسته بندی گیاهان دارویی و کمیاب مانند زعفران و کارخانجات تولید و عرضه ادویه
  • مورد استفاده آشپزها و خانم های خانه دار برای اندازه گیری دقیق میزان ادویه جهت پخت و پز

 انواع ترازوی گرمی : فروشگاه تخصصی ترازو

ترازوهای دقیق در طیف وسیعی از ظرفیت ها، معمولا از چند صد گرم تا نهایتا 6 کیلوگرم در دسترس هستند. بر اساس نوع کاربری ترازوی گرمی را می توان به دسته های ترازوی گرمی آزمایشگاهی (محفظه دار و بدون محفظه)، ترازوی زرگری، ترازوی نوت بوک و ترازوی جیبی دسته بندی نمود. یکی از شاخص های دسته بندی انواع ترازوی گرمی، دقت در توزین می باشد که عامل اصلی متمایز کننده این ترازوها محسوب می گردد. بر اساس دقت در توزین، این ترازوها را به گروه های 0.1 گرم، 0.01 گرم، 0.001 گرم، 0.0001 گرم و 0.00001 گرم می توان تقسیم بندی نمود.

ویژگیهای شاخص ترازوی گرمی : فروشگاه تخصصی ترازو

این ترازوهای دقیق معمولاً از ابعاد کوچکتری نسبت به سایر سیستم های توزین برخوردار هستند و وزن بسیار کمتری دارند. مسلما ترازوی گرمی نیازی به علمک یا نمایشگر دو طرفه ندارد و صفحه نمایش بر روی بدنه قرار دارد که براحتی قابل خواندن است. اغلب مدلهای ترازوی گرمی از پورت رابط های RS-232 برای انتقال داده ها به رایانه ها و چاپگرها بهره می برند. برخی از نمونه ها کاربردهای توزین چندگانه نیز دارند، مانند توزین درصد، توزین دینامیک، شمارش قطعات و موارد دیگر. البته بعضی از عملکردها به مدل ترازوی گرمی بستگی دارد. برای مثال، نمونه های بسیار حساس آزمایشگاهی به جهت حساسیت اندازه گیری دارای محفظه هستند تا گرد و غبار و جریان هوا بر توزین تاثیر نگذارند و یا اینکه مدلهای بسیار حساس توانایی محاسبه چگالی را نیز دارند.بدنه این دستگاه ها معمولا از جنس پلاستیک فشرده و سینی آنها از استیل ساخته می شوند تا دوام و استحکام ترازو افزایش یابد.نوع تغذیه انواع ترازوی گرمی از طریق برق 220 ولت شهری یا بوسیله باتری داخلی است.

چگونه بهترین ترازوی گرمی را برای نیازهای خود انتخاب کنید : فروشگاه تخصصی ترازو

مانند همیشه، اولین گام شناخت نیازها و درخواست های کسب و کارتان است یعنی چه موادی را می خواهید توزین کنید و در چه محیطی قرار است ترازو مورد استفاده قرار بگیرد. پس از آن با توجه به حداقل و حداکثر وزنی که قرار است اندازه گیری گردد در مورد ظرفیت و دقت می توانید تصمیم گیری کنید. برای مثال اگر فقط نیاز به توزین تا 100 گرم را دارید، ممکن است خرید ترازو 300 گرمی فایده ای نداشته باشد، مگر اینکه در آینده برای برنامه دیگری به ظرفیت بیشتری نیاز داشته باشید.

اگر محیط کارتان مرطوب یا خشن است ترازوی گرمی با بدنه مستحکم را انتخاب کنید اما اگر فقط برای انجام آزمایشگاه های تحقیقاتی در کلاسهای دانشگاه نیاز دارید، ترازویی با طراحی جمع و جور نیز نیاز شما را برطرف می سازد.پیش از خرید ترازوی گرمی بررسی کنید که به چه قابلیتهای جانبی نیاز دارید برای مثال در مورد ترازوی گرمی توجه به کالیبراسیون اهمیت دارد : برخی از ترازوهای دقیق به شکل اتوکالیبره هستند یعنی با تغییرات دمایی، جریان هوا ورطوبت ترازو خودش کالیبره می‌گردد. تا حد امکان، ویژگی های هر مدلی را که مد نظر دارید با سایر ترازوها مقایسه کنید تا بتوانید مناسب ترین ترازو را انتخاب کنید که دارای ویژگی ها و عملکردهای مطابق با نیازهای شما باشد.همچنین لازم است درباره برند و سازنده ترازوی گرمی تحقیق کنید تا از نظرات و بازخوردهای خریداران دیگر بهره مند شوید. مسلما خرید از برندهای شناخته شده بسیار مطمئن تر خواهد بود. 

چگونه از ترازوی گرمی استفاده کنیم : فروشگاه تخصصی ترازو

از آنجایی که این سیستم ها از حساسیت بالایی برخوردار هستند، جنبه های زیادی وجود دارد که باید برای انجام یک توزین صحیح و اطمینان از طول عمر بیشتر آنها در نظر بگیرید:

ترازوی گرمی نیاز به حمل و نقل صحیح و دقیق دارد.

هنگام وزن کشی، ترازوی گرمی را در مکانی مناسب با دمای ثابت و به دور از ارتعاش و منابع رطوبتی قرار دهید.

علاوه بر اینها، در مورد ترازوهای بسیار حساس بهتر است با استفاده از دستکش یا فورسپس، نمونه ها را بر روی سینی قرار دهید.

 با تمیز کردن و کالیبراسیون منظم، از ترازوی گرمی به خوبی نگهداری کنید تا طول عمربالایی داشته باشد.

ترازوی گرمی

فروش انواع ترازوی گرمی دقیق : فروشگاه تخصصی ترازو

انتخاب و خرید ترازوی گرمی که شامل ویژگی های مورد نیاز شما باشد اما از بودجه شما تجاوز نکند، از فروشگاه تخصصی ترازو کاری ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد، زیرا طیف وسیعی از ترازوها در این مجموعه در دسترس شما قرار گرفته است. هر مدل از این ترازوها با عکس و بررسی دقیق مشخصات فنی همراه قیمت روز در سایت فروشگاه تخصصی ترازو قرار گرفته که مطالعه آنها وقت زیادی نمی گیرد. البته کارشناسان ما برای پاسخگویی به سوالات شما همواره آماده هستند. در کنار همه اینها، خرید از فروشگاه تخصصی ترازو به صورت حضوری، اینترنتی و تلفنی امکانپذیر می باشد.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()