0216123
سبد خرید 0
>> >>
جستجوی پیشرفته
جستجو در نتایج
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده
انواع ترازو
ظرفیت / کیلوگرم
ظرفیت / گرم
دقت در توزین
کالا برای:

ترازوی آزمایشگاهی

مرتب سازی بر اساس : پربازدید ترین حراجی جدیدترین ارزان ترین گرانترین فقط کالاهای موجود :

خرید ترازوی آزمایشگاهی ایرانی با گارانتی

اگر قصد خرید ترازوی آزمایشگاهی ایرانی را دارید باید در مورد گارانتی ترازو اطلاعات بیشتری به دست آورید. ترازوهای آزمایشگاهی که ایرانی هستند توسط فروشندگان معتبر به فروش می‌رسند. البته باید بگوییم برخی از تولید کنندگان نمونه‌های تقلبی ترازوی ایرانی آزمایشگاهی را تولید می‌نمایند. شما برای خرید بهترین و با کیفیت‌ترین ترازوی ایرانی آزمایشگاهی باید استانداردهایی که مربوط به ترازو است را ارزیابی کنید و سپس ترازو را سفارش دهید.

فروش عمده ترازوی ایرانی آزمایشگاهی

فروش عمده ترازوی آزمایشگاهی ایرانی از طریق بهترین مراکز فروش ترازو انجام می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به عمده فروشانی که در زمینه فروش ترازو و باسکول فعالیت می‌کنند بهترین مدل ترازو دیجیتالی آزمایشگاهی را بخرید. به طور کلی با خرید عمده ترازوهای آزمایشگاهی هزینه کمتری برای تهیه ترازوها پرداخت می‌کنید و خیالتان در مورد کیفیت ترازو راحت خواهد بود. ترازوهای عمده که همراه با گارانتی به فروش می‌رسند مشتریان زیادی را جذب می‌کنند.

قیمت جدیدترین مدل ترازوی آزمایشگاهی از جهات گوناگون باید به صورت روزانه بررسی شود. هر یک از مدل‌های ترازوی دقیق آزمایشگاهی طبق استاندارد مشخص شده‌ای تولید شده‌اند و برای محاسبه وزن کالاهای حساس استفاده خواهند شد. توجه داشته باشید که برای بررسی قیمت جدیدترین مدل ترازوهای آزمایشگاهی باید به صورت روزانه وارد وب سایت نمایندگی شوید. در وب سایت نمایندگی مدل‌ها و دسته‌بندی‌های زیادی از ترازوی دیجیتالی آزمایشگاهی را مشاهده خواهید کرد.

جهت خرید ترازوی آزمایشگاهی ایرانی با بهترین قیمت نیاز است که به مراکز فروش معتبر مراجعه کنید. مراکز فروش معتبر که ارائه دهنده ترازوهای دقیق آزمایشگاهی هستند شرایط خرید مناسبی را فراهم می‌کنند. شما می‌توانید دسته‌بندی‌های متفاوتی از ترازوی ایرانی آزمایشگاهی را مشاهده کنید و سپس یکی از با کیفیت‌ترین ترازوهای ایرانی را بخرید. ترازوهای ایرانی آزمایشگاهی که کیفیت مناسبی دارند توسط مشتریان زیادی خریداری می‌شوند و دارای گارانتی هستند.

ترازوی آزمایشگاهی نه تنها یکی از دقیق ترین ابزار توزین به شمار می رود که برای اندازه گیری وزن مقادیر کمتری از مواد در گرم، میلی گرم یا میکروگرم استفاده می شود بلکه از تجهیزات بسیار مهم آزمایشگاهی نیز محسوب می گردد که لزوم آن را نمی توان نادیده گرفت.  ترازوهای آزمایشگاهی در طرح‌های مختلف برای اندازه‌گیری جرم، چگالی و رطوبت نمونه جامدات، مایعات و پودرها ارائه می‌شوند. مهمترین نقطه تمایز این ترازوها با سایر تجهیزات توزین، اندازه گیری دقیق و حساسیت بالا می باشد بطوریکه قادر هستند تا 0.00001 گرم را اندازه گیری کنند.

ترازوی آزمایشگاهی و اهمیت آن

ترازوهای آزمایشگاهی به دلیل دقت بالا و فناوری پیشرفته در آزمایشگاه ها به منظور انجام کارآمد وظایفی مانند توزین مواد آزمایش و مقادیر نمونه برداری، فرمولاسیون، تعیین چگالی، تجزیه و تحلیل خلوص، آزمایش کنترل کیفیت، تست مواد و انطباق مورد استفاده قرار می گیرند. اهمیت این ترازوها با یک مثال آشکار می گردد : تصور کنید در آزمایشگاه های داروسازی تعیین میزان ترکیبات داروها برای ساخت داروی جدید تا چه مهم است. از آنجاییکه موضوع سلامتی و جان انسانها در میان می باشد پس باید مقدار مواد با دقت بالایی مشخص گردد. بخش مهمی از فرآیند تولید دارو در مرحله کنترل کیفیت رخ می دهد. تغییر چند میلی گرم در یک دارو می تواند به معنای تفاوت بین کابوس عوارض جانبی، تولید داروی بی اثر با یک روش درمانی ارزشمند باشد. بنابراین کلید اطمینان تهیه یک "داروی شگفت انگیز" جهت دستیابی به اهدافی که داروسازان برای آن تعیین کرده اند، اندازه گیری دقیق از طریق ترازوی آزمایشگاهی است.

 ترازوی آزمایشگاهی

انواع ترازوی آزمایشگاهی

ترازوهای میکرو : این سیستم ها فقط در شرایطی که حساسیت شدید مورد نیاز است استفاده می شوند. ظرفیت کلی ترازوهای میکرو به اجسامی که تنها چند گرم وزن دارند محدود می گردد و دقت آنها بین 1 میکروگرم (0.000001 گرم) و 0.01 میلی گرم (0.00001 گرم) متغیر است. موارد استفاده متعددی برای این ترازوها وجود دارد مانند: توزین ذرات معلق، آنالیز عنصری قطعات شیشه ای، کالیبراسیون پیپت، توزین استنت و موارد دیگر. تلاش های زیادی برای به حداقل رساندن تأثیر محیطی مانند فشار هوا، اثرات گرانش و ارتعاش بر ترازوهای میکرو صورت می گیرد از جمله تعبیه محفظه بر روی سینی و یا محصور کردن کامل اتاق های توزین. نیازی به گفتن نیست که انواع ترازوی آزمایشگاهی میکرو بسیار گران هستند.

ترازوی تحلیلی یا آنالیتیکال : این ترازوها در پله بعدی قرار دارند که محدوده اندازه گیری آنها  بین 0.01 میلی گرم تا 1 میلی گرم قرار دارد. ترازوهای آزمایشگاهی تحلیلی معمولا دارای محفظه پلاستیکی یا شیشه ای هستند تا اثر جریان هوا را به حداقل برسانند.

با اینکه حساسیت انواع ترازوی تحلیلی کمتر از ترازوهای میکرو است، اما ظرفیت وزنی بالاتری دارند که معمولا قادر به اندازه گیری نمونه ها تا 320 گرم هستند. البته با افزایش ظرفیت ترازو، هزینه آن نیز افزایش می یابد.

انواع ترازوی آزمایشگاهی تحلیلی نیاز به کالیبراسیون مکرر و نظارت دقیق دارند. بیشتر آنها مجهز به وزنه کالیبراسیون داخلی خودکار هستند. این ترازوها در شیمی و کاربردهای دارویی استفاده می شوند.

ترازوی آزمایشگاهی رطوبت سنج : آنالایزر رطوبت ابزاری است که برای تعیین میزان رطوبت یک نمونه جامد و یا محلول در مایع استفاده می شود. این دستگاه ها از یک واحد توزین و گرمایش مادون قرمز تشکیل شده اند تا تجزیه و تحلیل رطوبت را انجام دهند که نمونه ها را قبل و بعد از حذف رطوبت توزین می کنند. این کار با ثبت مداوم وزن در حالی که نمونه با استفاده از یک لامپ هالوژن یا مادون قرمز گرم و خشک می شود، انجام می گیرد. برای گرما دهی به نمونه ها، ترازوی رطوبت سنج مجهز به محفظه های مخصوص بر روی سینی توزین هستند.با استفاده از این ترازوی آزمایشگاهی علاوه بر تعیین رطوبت پودر و داروها می توان میزان رطوبت مواد غذایی مانند: گندم، ذرت، کره، شیر، نان و غیره را نیز تعیین کرد تا کیفیت و تازگی آنها مشخص گردد.

ترازوی گرمی : یکی از متداول ترین ابزارهای توزین مورد استفاده در آزمایشگاه ها که می تواند تا دو رقم اعشار توزین کند. این سیستم ها هنوز هم بسیار دقیق هستند، اما با ظرفیت های بسیار بالاتر نسبت به گروه های قبلی در دسترس می باشند و قیمت آنها نیز به طور قابل توجهی کمتر است.

کاربرد ترازوی آزمایشگاهی 

ترازوی آزمایشگاهی برای مصارف دارویی و پزشکی: پیشرفت در صنعت پزشکی و داروسازی در بهبود سلامت، افزایش امید به زندگی و نجات جان انسان ها حیاتی است. یکی از مهم ترین تجهیزات مورد استفاده در هر مرکز دارویی، ترازوی آزمایشگاهی دقیق است. اسن دستگاه ها را می توان در داروخانه ها یا داروسازی ها برای اندازه گیری دقیق و مخلوط کردن مواد در ساخت داروها استفاده کرد. هر ماده ای که در یک محصول دارویی استفاده می شود باید به طور دقیق وزن شود تا کیفیت محصول نهایی به خطر نیفتد و برای مصرف بی خطر باشد. اندازه گیری های نادرست می تواند باعث عوارض جانبی نامطلوب یا حتی مرگ شود. اگر به دنبال یک ترازوی دقیق و قابل اعتماد برای آزمایشگاه دارویی خود هستید، طیف وسیعی از انواع ترازوی آزمایشگاهی را در سایت فروشگاه تخصصی ترازو می توانید مشاهده کنید.

ترازوی آزمایشگاهی برای آموزش: ترازوهای دقیقی که برای اهداف آموزشی استفاده می‌شوند، تأثیر مستقیمی بر شکل‌دهی آینده دارند، زیرا به خلق دانشمندان، پزشکان و مخترعان آینده کمک می‌کنند. ترازوهای تحلیلی را می توان در طیف گسترده ای از آزمایش ها برای اثبات نظریه ها و اصول علمی، توسعه تکنیک ها و مهارت ها و در تحقیقات انجام شده توسط دانشجویان در آموزش عالی استفاده کرد. برخی از کاربردهای خاص ترازوی آزمایشگاهی در کلاس های درس و آزمایشگاه های دانشگاه ها شامل اندازه گیری ترکیبات، کالیبراسیون پیپت، اندازه گیری جرم و حجم، تعیین چگالی، اندازه گیری میزان رطوبت، آنالیز مواد و بسیاری موارد دیگر است.

ترازوی آزمایشگاهی در تحقیقات علمی: در برخی از آزمایش‌ها نیاز هست که مقدار معینی از یک ماده به یک ترکیب اضافه شود تا واکنش مورد نظر انجام شود. در این موارد، اندازه گیری وزن ماده ضروری است تا محققان و شیمی دانان بتوانند متوجه شوند که حتی کوچکترین تغییرات چگونه بر واکنش کلی تأثیر می گذارد. برخی از تحقیقاتی که در محیط آزمایشگاهی انجام می شوند به زمان حساس هستند. اگر یک محقق نیاز به منتظر ماندن برای مقیاس جدید داشته باشد، نتیجه آزمایش می تواند خراب شود. از اینرو ترازوهای آزمایشگاهی دقیق می توانند در طیف وسیعی از آزمایش ها برای اثبات نظریه ها و اصول علمی بکار برده شوند.

صنایع غذایی و آشامیدنی: توزین تحلیلی برای آزمایش، پردازش، تولید و بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ضروری است. با توجه به دلیل افزایش الزامات ایمنی و بهداشتی و تصویب مقررات جهت بهبود بهره وری و کیفیت، استفاده از ترازوی دقیق در صنایع غذایی اهمیت بیشتری پیدا می کند. تولیدکنندگان و سازندگان مواد غذایی و نوشیدنی از ترازوی آزمایشگاهی بهره می برند تا بتوانند قوانین و مقررات مشخص شده توسط سازمان هایی همچون آژانس استانداردهای غذایی (FSA) برای فروش مواد غذایی بر حسب وزن، ایمنی و بهداشت را دنبال کنند. جهت تهیه ترازوهای دقیق برای استفاده در صنایع غذایی می توانید با کارشناسان فروشگاه تخصصی ترازو تماس بگیرید.

موارد استفاده ترازوی آزمایشگاهی در محیط های صنعتی: استفاده از ترازوی آزمایشگاهی در کارخانجات و کارگاه ها نیز ضروری است زیرا به اندازه گیری قطعات، کنترل کیفیت، مدیریت مواد خام، اطمینان از انطباق با مقررات و بهبود بهره وری کمک می کند. اگر به دنبال ترازوهای دقیق برای کسب و کار خود هستید، چرا نگاهی به مجموعه ترازوهای موجود در سایت فروشگاه تخصصی ترازو نداشته باشید.

ترازوی آزمایشگاهی

 خرید و فروش انواع ترازوی آزمایشگاهی در فروشگاه تخصصی ترازو

اگر نیاز به هر یک از انواع ترازوی آزمایشگاهی جهت توسعه و پیشرفت در کارتان دارید، همین امروز برای دریافت قیمت یا اطلاعات بیشتر با ما در فروشگاه تخصصی ترازو تماس بگیرید یا اگر می‌خواهید در جریان آخرین محصولات و اخبار در مورد ترازوهای دقیق باشید، لطفاً چند لحظه ما را در سایت فروشگاه تخصصی ترازو دنبال کنید. فروشگاه تخصصی ترازو طیف گسترده ای از انواع ترازوی آزمایشگاهی با ظرفیت ها و دقت های متنوع را در دسترس شما قرار داده است تا بتوانید مدلی که متناسب با مورد مصرفتان می باشد را براحتی انتخاب و خریداری نمایید.

ادامه مطلب ˅
9 / 10
از 106 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()